Môj príbeh

Mojou vášňou je fyzioterapia. Učím ľudí, aké úžasné je ich telo, keď s ním narábajú vedome a správne. Ukazujem rodičom, ako pomocou jednoduchých cvičení odstrániť ploché nohy ich dieťaťa, učím ženy ako posilniť svaly panvového dna a sprevádzam ľudí na ceste za zdravým chrbtom bez bolestí.

 

Je skvelé vedieť, že problémy s plochými nohami u detí sa dajú riešiť, že sa dá preíjsť operácii chrbta pomocou cvičenia, že sa dá odstániť nepríjemný problém s oslabeným panvovým dnom či rozostúpenými brušnými svalmi po pôrode. Je skvelé vedieť, že s týmito častými problémami si viem poradiť pomocou pravidelného a cieleného cvičenia. Je skvelé vidieť výsledky už po pár týždňoch. A je skvelé počuť od mojich klientov- "Ďakujem, veľmi ste mi pomohli."

Nie vždy to ale bolo pre mňa takéto jednoduché. Pred rokmi som pracovala ako masérka. Táto práca ma síce nesmierne bavila aj napĺňala, ale často som sa stretávala s tým, že sa ma klienti pýtali, či im neviem pomôcť aj s inými problémami. Či to už boli sťažnosti mojich známych alebo klientov na to, že ich dieťa má ploché nohy a oni nevedia čo s tým, lekár im predpísal vložky do topánok a ortopedické sandálky, ktoré sú veľmi drahé a aj tak nevidia efekt.

Alebo to boli časté "povzdychnutia" mamičiek, že im po pôrode zostali rozostúpené brušné svaly a problémy s oslabeným panvovým dnom-to prvé vnímajú najmä ako estetický problém a to druhé už ako vyslovene obmedzujúci problém, kvôli ktorému sa často nemôžu zúčastňovať obľúbených športových aktivít.  Vypočula som ich a vedela pochopiť, keďže sama mám za sebou dva pôrody.

Napadla ma teda myšlienka, že by som rada vedela pomôcť aj v týchto prípadoch. V tom období som si podala prihlášku na štúdium fyzioterapie. A tu som našla svoju skutočnú vášeň. Vášeň pomáhať ľuďom zbaviť sa bolestí pomocou cvičenia, masáží a ďalších dostupných techník. Preštudovala som desiatky kníh, mnohé som sa dozvedela v škole a ešte viac na odborných kurzoch, ktoré som navštívila.

Okrem toho, že pracujem s ľuďmi osobne som vytvorila a online systém, ktorý  je jednoduchý a zároveň tak účinný a zvládnuteľný aj doma. Prináša pri pravidelnom cvičení výsledky už po niekoľkých týždňoch a bude Vás presne, účinne a jednoducho navigovať na Vašej ceste za zdravými nôžkam Vašich detí.