Ako som našla svoje povolanie alebo každý si môže plniť sny

Rok 2016 je pre mňa zlomový. Opäť raz. Zlomových rokov bolo v mojom živote už niekoľko. Roky, v ktorých sa stalo niečo výnimočné. Niečo iné, ako v tých ostatných „obyčajných“ rokoch. Samozrejme, tie najväčšie „zlomy“ boli v rokoch, keď sa mi narodili deti, ale dnes budem písať o tých pracovných „zlomoch“.

Ako som našla samú seba 🙂

V roku 2007 som ukončila VŠ v odbore telesná výchova. Mala zo mňa byť teda učiteľka telocviku. S čerstvým diplomom v ruke a odhodlaním, že učiteľka zo mňa nebude, som sa vydala hľadať svoje povolanie. Skúšala som rôzne práce. Asistentka predaja v športovom obchode, poradca klienta v banke, obchodný zástupca… Ani jedna práca ma nenaplnila pocitom, že toto je ONO, že toto je moje POVOLANIE.

Až o rok neskôr prišiel zlom. Stretla som po rokoch moju známu, ktorá sa mi pochválila, že si otvára masérsky salón. Vtedy mi začala v hlave hlodať myšlienka, že „WoW, aj ja by som chcela“. Vždy ma to ťahalo k zdravotníctvu, medicíne, ľudskému telu aj k masážam. No a bolo to.

Dala som výpoveď v banke, kde ma to nebavilo ani trochu, prihlásila som sa na rekvalifikačný kurz a začala sa intenzívne vzdelávať v oblasti masáží, manuálnych terapií a anatómie. Čim viac som prenikala do tejto tematiky, tým som si bola istejšia. TOTO je ONO! TOTO je moja VÁŠEŇ. TOTO je moje POVOLANIE. Ak budem robiť TOTO, budem do práce chodiť s radosťou a nadšením. HURÁAA! Bola som vďačná osudu a životu, že mi dal túto príležitosť. Bola som šťastná.

Ale predsa len tam bolo ešte jedno želanie. Chcela by som aj niečo viac než len masírovať. Chcela by som vedieť ľuďom skutočne a trvalo pomôcť. Chcela by som popri masážach s ľuďmi aj cvičiť, pretože sama pohyb milujem. Chcem ich naučiť ako si môžu pomôcť aj sami. FYZIOTERAPIA! To bol ten nesplnený sen. Zdal sa ale aj nesplniteľný. Znamenalo by to totiž ísť študovať ďalšiu VŠ. A to s hypotékou a pri dvoch maličkých deťoch neprichádzalo do úvahy. IBA AK……. by to bolo možné externe, čo v tom čase nebolo. ALE! Čo nebolo, môže byť, však? 🙂 Ak si niečo naozaj želáme, ono to k nám príde 🙂

A tak na moju veľkú radosť  rokmi otvorili aj externú formu tohto štúdia. Prijali ma, a ja som objavila svoju skutočnú VÁŠEŇ. Objavila som, aké úžasné je ľudské telo. Aké účinné môžu byť jednoduché cvičenia. Ako krásne sa dá pomôcť ľuďom od bolesti, deformácií či zranení. Ako krásne sa dá pracovať s deťmi. Tak aby ich to bavilo. V tom všetkom som sa našla. (Mimochodom práve pre deti som vytvorila špeciálny program s videonávodmi cvikov na ploché nôžky a vybočené päty Ako na zrdavé nôžky – hravo a účinne).

 

20160704_183752 (1)

20160725_150242

A vzdelávam sa neustále. Škola mi dala nevyhnutný základ. Ja som ale vždy chcela vediať viac. Absovujem teda každý rok rôzne odborné kurzy, vyberám si také, ktoré majú naozaj vysokú kvalitu. A po všetkých tých rokoch vzdelávania a praktických skúseností, som pocítila potrebu odovzdať niečo aj ostatným ľuďom. Dať im akýsi návod, ako si vedia pomôcť sami. Naučiť ich, ako cvičiť so svojimi deťmi. Zodpovedať otázky, ktoré mi kladú moji klienti. A tak som sa rozhodla začať písať tento BLOG. Tu budú informácie dostupné pre každého a kedykoľvek.

20161011_144210

A prečo je tento rok pre mňa zlomový? Preto, že som sa konečne po  rokoch rozhodla splniť si sen a začať napĺňať svoju víziu. Otvorila som si vlastnú prevádzku a po rokoch strávených v roli zamestnanca, som vstúpila na niestý ľad živnostíčenia. Neistý ale zároveň krásny svojimi možnosťami, slobodou a potrebou kreativity. A tento BLOG je súčasťou tejto zmeny.

Je úžasné plniť si sny. Je úžasné žiť svoje sny. A je nádherné robiť prácu, ktorú milujete, ktorá Vás napĺňa a ktorá je pre Vás POSLANÍM.

A čo vy, máte tiež takúto prácu? Alebo o nej ešte len snívate? Napíšte mi do komentárov, budem sa tešiť 🙂

Lenka Leskova
Mojou vášňou je fyzioterapia. Učím ľudí, aké úžasné je ich telo, keď s ním narábajú vedome a správne. Ukazujem rodičom, ako pomocou jednoduchých cvičení odstrániť ploché nohy ich dieťaťa, učím ženy ako posilniť svaly panvového dna a sprevádzam ľudí na ceste za zdravým chrbtom bez bolestí.Som autorkou projektu Ako na zdravé nôžky - hravo a účinne, s cvičeniami na ploché nohy detí. Môj príbeh si prečítate TU >>
Komentáre